اخبار قهوه

نگاهی عمیق به قهوه سبز(green coffee)

نگاهی عمیق به قهوه سبز(green coffee)

این مقاله نگاهی عمیق به قهوه سبز(green coffee) ، از جمله مزایا و خطرات احتمالی آن دارد. قهوه سبز به طور فزاینده ای در جامعه بهداشت و سلامت رایج است. به همین دلیل ، ممکن است در مورد منابع غنی آن از ترکیبات گیاهی تقویت کننده سلامتی شنیده باشید.

قهوه سبز چیست؟
دانه های قهوه سبز فقط دانه های معمولی قهوه هستند که بو داده نشده و کاملاً خام باقی مانده اند. عصاره آنها به عنوان یک مکمل غذایی محبوب است ، اما قهوه سبز را می توان به صورت دانه کامل خریداری کرد و برای تهیه یک نوشیدنی گرم ، درست مانند قهوه بو داده ، استفاده کرد.

نگاهی عمیق به قهوه سبز(green coffee)

به خاطر داشته باشید که یک لیوان از این نوشیدنی سبز کم طعمی مانند قهوه بو داده ای که قبلاً عادت کرده اید نخواهد داشت ، زیرا طعم بسیار ملایم تری دارد. گفته می شود طعم آن بیشتر شبیه چای گیاهی است تا قهوه. علاوه بر این ، مشخصات شیمیایی آن کاملاً متفاوت از قهوه بو داده است ، اگرچه ریشه آنها مشابه است. منبع غنی اسیدهای کلروژنیک-ترکیباتی با اثرات قوی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی که ممکن است مزایای سلامتی زیادی را به ارمغان بیاورد. محصولات قهوه بو داده همچنین حاوی مقادیر کمی اسید کلروژنیک هستند ، اما بیشتر آن در طی فرآیند برشته شدن از بین می رود.

آیا به عنوان  عمل می کند؟
در سال 2012 ، عصاره قهوه سبز به عنوان یک مکمل کاهش وزن معجزه آسا توسط پزشک مشهور آمریکایی و مجری برنامه تلویزیونی دکتر اوز معرفی شد. اما بسیاری از متخصصان بهداشت این ایده را که تاثیر قابل توجهی بر وزن دارد ، رد کردند. با این وجود ، عصاره قهوه سبز یکی از محبوب ترین مکمل های کاهش وزن در بازار است.

چندین مطالعه کوچک موش ها را با عصاره درمان کرده و دریافتند که وزن کل بدن و تجمع چربی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با این حال ، مطالعات روی انسان به مراتب قطعی نبوده است.

نگاهی عمیق به قهوه سبز(green coffee)

بیشتر تحقیقات بشر در مورد قهوه سبز بی نتیجه بوده است. در حالی که برخی از شرکت کنندگان وزن خود را کاهش دادند ، مطالعات ضعیف با اندازه نمونه های کوچک و مدت زمان کوتاه طراحی شد. بنابراین ، هیچ شواهد قطعی نشان نمی دهد که قهوه سبز برای کاهش وزن مثر است. مطالعات انسانی بزرگتر و با طراحی خوب مورد نیاز است.

ممکن است خطر ابتلا به برخی بیماریهای مزمن را کاهش دهد. قهوه سبز ممکن است فواید دیگری برای کاهش وزن داشته باشد. در واقع ، اسیدهای کلروژنیک آن ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی کمک کند.

در یک مطالعه 8 هفته ای ، 50 نفر مبتلا به سندرم متابولیک-مجموعه ای از عوامل خطر ، از جمله فشار خون بالا و قند خون ، که خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را افزایش می دهد-400 میلی گرم عصاره دانه قهوه سبز بدون کافئین دو بار در روز مصرف کردند. کسانی که از عصاره استفاده کردند ، در مقایسه با گروه کنترل ، پیشرفت چشمگیری در قند خون ناشتا ، فشار خون و دور کمر تجربه کردند.

 

نگاهی عمیق به قهوه سبز(green coffee)

خطرات احتمالی و عوارض جانبی
قهوه سبز تا حد زیادی بی خطر است اما ممکن است خطرات بالقوه ای داشته باشد. اثرات کافئین اضافی ، مانند قهوه بو داده ، دانه های قهوه سبز به طور طبیعی حاوی کافئین هستند. اگرچه مصرف متوسط ​​کافئین برای اکثر افراد سالم بی خطر است ، اما مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به علائم منفی مانند اضطراب ، اختلالات خواب و افزایش فشار خون شود.

یک فنجان (8 اونس) قهوه سیاه یا سبز تقریباً 100 میلی گرم کافئین را بسته به نوع و روش تهیه آن تأمین می کند. از آنجا که ممکن است مقدار کمی کافئین در طی فرآیند برشته شدن از بین برود ، قهوه سبز ممکن است کمی بیشتر از سیاه حاوی کافئین باشد – اما تفاوت احتمالاً ناچیز است.

دوز پیشنهادی
اطلاعات کافی در مورد قهوه سبز برای ارائه توصیه های دقیق دوز وجود ندارد.

با این حال ، حداقل یک مطالعه دوزهای حداکثر 400 میلی گرم عصاره قهوه سبز را دو بار در روز استفاده کرد و هیچگونه اثر منفی را گزارش نکرد. اگر در نظر دارید این عصاره را مصرف کنید ، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که از مقدار مطمئن استفاده می کنید.

Green coffee is increasingly common in the health and wellness community.

 

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *