اخبار قهوه

قهوه سیاه یک نوشیدنی عالی برای کاهش وزن است

shakhes

قهوه سیاه یک نوشیدنی عالی برای کاهش وزن است

چرا قهوه سیاه یک نوشیدنی عالی برای کاهش وزن است. قهوه محبوب ترین نوشیدنی صبحگاهی است که در سراسر جهان مصرف می شود. در واقع، جمعیت جهان بیش از 160 میلیون کیسه قهوه در سال مصرف می کنند.اگرچه این نوشیدنی برای افزایش انرژی محبوبیت بیشتری دارد، اما می تواند سالم باشد و به شما کمک کند در کاهش وزن. اشلی شاو، متخصص تغذیه، متخصص تغذیه در Preg Appetit می‌گوید: «قهوه، زمانی که در حد اعتدال و بدون شیرین‌کننده‌های اضافه مصرف شود، می‌تواند به کاهش وزن کمک کند و برای سلامت کلی شما مفید باشد».در اینجا آنچه باید در مورد قهوه و کاهش وزن بدانید و اینکه برای کاهش وزن چقدر باید بنوشید.

قهوه سیاه یک نوشیدنی عالی برای کاهش وزن است

بله، قهوه می تواند به کاهش وزن کمک کند
قهوه حاوی مواد مغذی مانند نیاسین، پتاسیم، منیزیم و آنتی اکسیدان‌ها است که می‌تواند سلامت گوارش را بهبود بخشد، از عملکرد ماهیچه‌ها حمایت کرده و منجر به سلامت قلب بهتر شود. همچنین حاوی کافئین است که متابولیسم را افزایش می دهد، انرژی را بهبود می بخشد و می تواند باعث کاهش وزن شود.

قهوه سیاه یک نوشیدنی کم کالری است. کاهش وزن با کمبود کالری همراه است، یعنی زمانی که شما کالری کمتری نسبت به کالری مصرفی خود مصرف می کنید. یک راه محبوب برای کمک به کمبود کالری، مصرف کالری کمتر از کالری دریافتی معمولی است. قهوه سیاه یک نوشیدنی ایده آل برای کاهش وزن است زیرا حاوی کمتر از 5 کالری در هر وعده (یک فنجان 8-0z) است. با این حال، فقط اگر آن را سیاه بنوشید کم کالری است.

قهوه سیاه یک نوشیدنی عالی برای کاهش وزن است

شاو می گوید: «در حالی که قهوه سیاه کم کالری است، وقتی شیرها و قندهای مختلف به آن اضافه می شود، می تواند به سرعت کالری، قند و چربی بالایی داشته باشد.

کافئین متابولیسم را افزایش می دهد. متابولیسم فرآیندی است که در آن بدن مواد مغذی را تجزیه می کند و از کالری غذاها در طول روز استفاده می کند. کافئین، محرک موجود در قهوه، یکی از معدود موادی است که ممکن است میزان متابولیسم پایه شما (BMR) را افزایش دهد، همچنین به عنوان سرعت کالری سوزی در هنگام استراحت شناخته می شود.

یک مطالعه کوچک در سال 2018 نشان داد شرکت‌کنندگانی که در طی دو ماه قهوه مصرف کرده‌اند، متابولیت‌های بیشتری دارند که محصول متابولیسم است. متابولیسم بالاتر یا سریعتر به شما این امکان را می دهد که در زمان استراحت یا در حین فعالیت بدنی کالری بیشتری بسوزانید که ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

قهوه سیاه یک نوشیدنی عالی برای کاهش وزن است

شاو می‌گوید: “تحقیقات رو به رشدی در مورد ارتباط مثبت مصرف قهوه با BMR وجود دارد، با این حال مهم است که به خاطر داشته باشید که ما غذاها و نوشیدنی‌ها را با سرعت‌های متفاوتی متابولیزه می‌کنیم. قهوه ممکن است میزان متابولیسم یک فرد را افزایش دهد اما در دیگری نه.”

کافئین ممکن است احساس گرسنگی را کاهش دهد. اشتها تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله نوع غذایی که می خورید، سطح فعالیت بدنی و هورمون ها است. در حالی که تحقیقات کافی برای تعیین رابطه علت و معلولی برای کاهش اشتها کافئین وجود ندارد، مطالعات نشان داده اند که ممکن است سطوح گرلین، هورمونی که باعث احساس گرسنگی در شما می شود، کاهش دهد.

یک مطالعه کوچک در سال 2014 نشان داد که شرکت کنندگان احساس سیری را افزایش دادند و مصرف غذای خود را فقط در عرض چهار هفته پس از نوشیدن روزانه قهوه بر اساس سطح گرلین کاهش دادند.

شاو می گوید: “کافئین همچنین هورمون سیری پپتید YY (PYY) را تحریک می کند. PYY بیشتر به این معنی است که شما احساس سیری و گرسنگی کمتری خواهید داشت.

قهوه همچنین می تواند ناسالم باشد و منجر به افزایش وزن شود
شاو می گوید که قهوه فواید زیادی دارد که باعث کاهش وزن می شود، اما معایب بالقوه ای نیز دارد. در اینجا برخی از مضرات قهوه وجود دارد که باید هنگام استفاده از آن در رژیم غذایی خود به آنها توجه کنید:

برخی از نوشیدنی های قهوه حاوی کالری و قند زیادی هستند. هنگام نوشیدن قهوه برای کاهش وزن، بهتر است از افزودن کالری به نوشیدنی خود اجتناب کنید. شاو می گوید ممکن است اضافه کردن شیر یا شکر به قهوه وسوسه انگیز باشد، اما اینها می توانند به سرعت به نوشیدنی شما کالری اضافه کنند.

 Why black coffee is a great drink for weight loss

بسیاری از نوشیدنی های قهوه محبوب در حال حاضر کالری بالایی دارند، از جمله Mocha Frappuccino® و Caramel Macchiato استارباکس که به ترتیب حاوی 370 و 250 کالری هستند. شاو می گوید که مصرف کالری بیشتر از میزان دریافتی معمولی شما را از دستیابی به کسری کالری برای کاهش وزن باز می دارد و در عوض منجر به افزایش وزن می شود.

کافئین می تواند خواب را کاهش دهد. خواب ضعیف اغلب با افزایش اشتها و گرسنگی مرتبط است، به ویژه برای غذاهای پر کالری. مطالعات کمبود خواب را به افزایش گرلین نسبت می دهند، هورمونی که احساس گرسنگی را تنظیم می کند، که می تواند منجر به مصرف کالری بیشتر و افزایش وزن شود.

شاو می‌گوید: “کافئین موجود در قهوه، گیرنده‌های آدنوزین را مسدود می‌کند که باعث خواب‌آلودگی می‌شوند و باعث می‌شود شما بیشتر بیدار شوید. من پیشنهاد می‌کنم کافئین خود را حداقل شش تا هفت ساعت قبل از خواب برای خواب با کیفیت و تنظیم هورمون‌ها قطع کنید.”

 Why black coffee is a great drink for weight loss

نحوه نوشیدن قهوه برای کاهش وزن
برای دریافت فواید قهوه برای سلامتی و کاهش وزن، شاو توصیه می کند که بیش از چهار فنجان 8 اونس قهوه در روز ننوشید که معادل 400 میلی گرم کافئین است. شاو می‌گوید: «چهار فنجان قهوه در روز به مزایای احساس بیداری بیشتر و متابولیسم چربی بهتر کمک می‌کند، در حالی که زیاد بر خواب و گرسنگی تأثیر نمی‌گذارد». او می‌گوید نوشیدن یک فنجان هر چند ساعت یک‌بار برای احساس اثرات ماندگار در هر فاصله معقول است.

با این حال، اگر قهوه قوی دوست دارید، فنجان های کمتری بنوشید تا بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز دریافت نکنید. شاو می‌گوید: «قهوه‌ای که به‌عنوان «قوی» شناخته می‌شود، محتوای کافئین بیشتری دارد، زیرا غلظت قهوه در هر وعده آب بیشتر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *