اخبار

فوایدو خصوصیات چای بابونه و عوارض جانبی آن(1)

فوایدو خصوصیات چای بابونه و عوارض جانبی آن(1)

فوایدو خصوصیات چای بابونه و عوارض جانبی آن(1)، بیایید چای بابونه و فواید سلامتی را بررسی کنیم. دنیای چای در حال تغییر است. دمنوش های گیاهی به دلیل مستند بودن مزایای چای بابونه و البته به دلیل طعم عالی ، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

چای بابونه چیست؟
بابونه از خانواده Asteraceae (گل مروارید) است که دو نوع رایج آن بابونه رومی (Chamaemelum nobile) و بابونه آلمانی (Chamomilla recutita) است. اولی یک گیاه چند ساله مقاوم و کم رشد است که به راحتی با رایحه سیب مانند آن قابل تشخیص است. این گل بین ماه های مه و سپتامبر شکوفا می شود و یک مخروط کوچک زرد احاطه شده توسط پرتوهای سفید را به رخ می کشد.

در همین حال ، بابونه آلمانی یک گیاه سالانه مقاوم و خود بذر است. این نوع خاص دارای یک مخروط توخالی و طلای روشن است که دقیقاً مانند همتای رومی اش دارای اشعه های سفید است. طبق مرکز پزشکی دانشگاه مریلند (UMMC) ، هر دو دارای فواید چای بابونه هستند. از همه مهمتر ، هنگام دم کردن ، هر دو طعم گلی بسیار دلپذیر با زیره و خاکی شیرین را ارائه می دهند.

فوایدو خصوصیات چای بابونه و عوارض جانبی آن(1)

تاریخچه مختصر چای بابونه

مصریان باستان اولین کسانی بودند که از آن استفاده کردند ، در طی آن زمان این گیاه ارتباط نزدیک با را ، خدای خورشید داشت. این محصول در محصولات آرایشی و بهداشتی آنها نیز وجود دارد (شبیه به امروز) ، بعداً محصولات موی چای بابونه محبوب شد.

مردم یونان باستان آن را در برابر سنگ کلیه نیز مفید می دانستند و هوا را با آن برای اجتماعات اجتماعی معطر می کردند. این همانند استفاده از آن در رم است که به موجب آن به عنوان یک بخور در مراسم مقدس سوزانده می شد. برخی حتی چای گل بابونه را برای بیماری های پوستی و اختلالات گوارشی دم می كنند – كه در حال حاضر دو كیفیت از بسیاری از علوم مدرن برخوردار است.

چای بابونه اسیدی است یا قلیایی؟
چای بابونه اسیدی است یا قلیایی؟ چرا مهم است؟ میزان اسیدیته توسط مقیاس pH تعیین می شود ، به موجب آن هر چیزی که دارای PH 4 باشد ، چیزی است که بیشتر آن را اسیدی می داند. بیشتر انواع چای ، از جمله چای سیاه ، سبز ، سفید و برگ اولونگ ، حداقل اسیدی ملایم هستند. با این حال ، چای بابونه به معنای متداول “چای” نیست زیرا هیچ برگی از گیاه Camellia sinensis (چای) ندارد.

فوایدو خصوصیات چای بابونه و عوارض جانبی آن(1)

فواید چای بابونه
چرا وقتی بسیاری از صحبت در مورد فواید چای بابونه زیاد است نگران باشیم؟ امثال دیوسکوریدس و پلینی صدها سال پیش صحنه را رقم زدند.همچنین چای بابونه و فشار خون ، ناراحتی قاعدگی ، سلامت سیستم ایمنی بدن و شرایط پوستی بررسی می شود.

آیا چای بابونه می تواند به خواب شما کمک کند؟
چای بابونه و خواب کلید ساخته شده در بهشت ​​است. به همین دلیل اکثرا می دانند که یکی از بهترین دمنوش ها قبل از خواب است. روش کار ، طبق مطالعه ای که در سال 2011 در European Neuropsychopharmacology منتشر شد ، سه برابر است. اول از همه ، مواد شیمیایی شیمیایی آن بر انتقال دهنده های عصبی در مغز تأثیر می گذارد – به طور خاص ، انتقال دهنده های مونوآمین مانند سروتونین و دوپامین.

همین مواد شیمیایی شیمیایی با گیرنده های GABA (گاما-آمینوبوتیریک اسید) در سیستم عصبی مرکزی نیز کار می کنند تا حالت آرامش را ایجاد کنند. سرانجام ، آنها بر هورمون های عصبی مسئول ایجاد خواب تأثیر می گذارند. مهمترین هورمون عصبی درگیر ملاتونین است که چرخه بیداری و خواب را تنظیم می کند. از آنجا که نوبت به خوردن چای بابونه می رسد ، از سه جبهه خبر خوبی است.

و هم چنین چای بابونه به اضطراب نیز کمک می کند. اضطراب یک بیماری شایع است که به عنوان یک احساس نگرانی ، ترس یا عصبی اغلب بی وقفه شناخته می شود. این می تواند در هر زمان ، در هر مکان ، از جمله درست قبل یا حتی هنگام خواب ، ظاهر شود. که با نوشیدن این چای می توان تا حدی از آن جلوگیری کرد.

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *