اخبار

شکلات داغ ، کاکائوی داغ یا شکلات نوشیدنی

Hot chocolate, also known as hot cocoa or drinking chocolate, is a heated drink

شکلات داغ ، کاکائوی داغ یا شکلات نوشیدنی

شکلات داغ ، کاکائوی داغ یا شکلات نوشیدنی ، نوشیدنی گرم است که از شکلات تراشیده ، شکلات ذوب شده یا پودر کاکائو ، شیر یا آب گرم شده و معمولاً شیرین کننده تشکیل می شود. شکلات داغ ممکن است با خامه زده شده یا مارشمالو پوشانده شود. شکلات داغی که با شکلات ذوب شده تهیه می شود ، گاهی اوقات شکلات نوشیدنی نامیده می شود که با شیرینی کمتر و قوام ضخیم تر مشخص می شود.

شکلات داغ ، کاکائوی داغ یا شکلات نوشیدنی

اعتقاد بر این است که اولین نوشیدنی شکلاتی توسط مایاها در حدود 2500–3000 سال پیش ایجاد شده است و یک نوشیدنی کاکائو تا سال 1400 میلادی قسمت اساسی فرهنگ آزتک بود. این نوشیدنی پس از معرفی از مکزیک در دنیای جدید در اروپا رواج پیدا کرد و از آن زمان تاکنون دچار تغییرات متعددی شده است. تا قرن نوزدهم ، از شکلات داغ حتی برای درمان بیماری هایی مانند بیماری های کبد و معده به صورت دارویی استفاده می شد.

شکلات داغ ، کاکائوی داغ یا شکلات نوشیدنی

شکلات داغ در سراسر جهان مصرف می شود و انواع مختلفی دارد ، از جمله شکلات ادویه دار para mesa آمریکای لاتین ، سیکوکلاتای کالدا بسیار غلیظی که در ایتالیا سرو می شود. شکلات داغ را می توان از طیف وسیعی از موسسات ، از جمله کافه تریا ، رستوران های فست فود ، قهوه خانه ها و چایخانه ها خریداری کرد. مخلوط های شکلات داغ پودری ، که می توانند به آب جوش یا شیر داغ اضافه کنند تا نوشیدنی را در خانه تهیه کنند.

10   مزیت شگفت آور سلامت شکلات داغ

 

  1. سلامت قلب

شکلات داغ برای قلب شما مفید است: بر اساس یک مطالعه بریتانیایی ، شیر موجود در کاکائو داغ می تواند در برابر سکته مغزی محافظت کند و شکلات از نظر آنتی اکسیدان های مفید برای قلب غنی تر از    چای سبز است. با هم: معجون عالی.

2. پوست را روشن می کند

اگرچه ممکن است شنیده باشید که شیر قوطی برای پوست شما مضر است و باعث ایجاد جوش می شود (که می تواند ، اما فقط برای کسانی که به لبنیات حساسیت دارند) اما باید توجه داشته باشید که شیر با ویتامین D غنی شده و همراه با ویتامین A است. ، که برای پوست عالی است. شکلات – ماده دیگری که معمولاً برای مراقبت از پوست ضعیف تلقی می شود – در واقع حاوی هزاران فلاوونوئید است که این تحقیق در سال 2006 به روشهای مختلف برای پوست مفید است.

3.خوب برای سرفه ها

یک دلیل وجود دارد که ممکن است هنگام بیماری میل به شکلات کنید: تئوبرومین ، یک جز component ، در واقع می تواند سرفه های شما را آرام کند. ممکن است شنیده باشید که لبنیات ممکن است بلغم تولید کند ، که در هنگام بیماری خوب نیست ، اما برخی مطالعات با این ادعا مخالف هستند.

Hot chocolate, also known as hot cocoa or drinking chocolate, is a heated drink

 

4.جلوگیری از دیابت

مطالعه ای که در ایتالیا انجام شد ، نشان داده است که شکلات ممکن است فعالیت انسولین را تحریک کند ، بنابراین خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. همراه با این ، مطالعه ای که در بوستون انجام شد ، کشف کرد که افزایش مصرف کلسیم ممکن است با گذشت زمان ، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد. کلسیم و شکلات؟ به نظر می رسد شکلات داغ خوشمزه ای برای نجات است!

5.افسردگی

اینطور نیست که شما همیشه از افسردگی رنج می برید و دقیقاً به یک فنجان عظیم شکلات داغ نیاز دارید ، اما اکنون می دانید که این کار را به یک دلیل خوب انجام می دهید: شکلات می تواند به افسردگی کمک کند .

6.نمرات ریاضی خود را بهبود ببخشید

یک مطالعه مستقر در انگلیس نشان داد که یک فنجان بزرگ شکلات داغ می تواند به تولید مهارت های بهتر ریاضی کمک کند.

Hot chocolate, also known as hot cocoa or drinking chocolate, is a heated drink

7.کاهش وزن

چربی های اضافی معده توسط لبنیات کاهش می یابد و شکلات تلخ می تواند روند هضم را کند کرده و احساس سیری ایجاد کند. یک فنجان کاکائو داغ می تواند یک میان وعده چربی سوز باشد.

8.پیشگیری از سرطان

مطالعه دانشگاه کرنل کشف کرد که کاکائو حاوی آنتی اکسیدان است که می تواند به محافظت در برابر سرطان کمک کند. در مورد سرطان ، لبنیات موضوعی بحث برانگیز است ، اما برخی مطالعات نشان داده اند که ویتامین D و کلسیم نیز می توانند از بروز سرطان جلوگیری کنند.

Hot chocolate, also known as hot cocoa or drinking chocolate, is a heated drink

9.فشار خون پایین

طبق یک مطالعه پزشکی که در آلمان انجام شد ، شکلات تلخ می تواند فشار خون بالا را کاهش دهد و شیر ، پر از کلسیم و ویتامین D ، می تواند فشار خون را نیز کاهش دهد. آنها می توانند ترکیب درخشان باشند!

10.خوب برای مغز شما

محققان دانشگاه جان هاپکینز کشف کردند که شکلات تلخ می تواند در برابر آسیب های ناشی از سکته مغزی محافظت کند و مطالعه ای که در دانشگاه ویرجینیا انجام شد ، تأیید کرد که شیر نیز ممکن است به همان دفع کمک کند.

Hot chocolate, also known as hot cocoa or drinking chocolate, is a heated drink

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *