اخبار قهوه

دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه

دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه

دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه ،قهوه شما از کجا می آید؟ شاید بدانید که قهوه یک گیاه است و تشخیص دهید که دانه ها از گیلاس قرمز قهوه ای روشن تهیه شده اند. اما داخل آن گیلاس قهوه چیست و چه فایده ای برای فنجان شما دارد؟ قسمت های مختلف گیلاس قهوه بر روش پردازش و مشخصات نهایی قهوه شما تأثیر می گذارد. بیایید نگاهی به آناتومی اولیه گیلاس قهوه بیندازیم تا بهتر دم کرده روزانه خود را درک کنیم.

درک گیاه قهوه
دانه هایی که ما برای تهیه قهوه تفت می دهیم ، آسیاب می کنیم و دم می کنیم دانه های یک میوه هستند. گیاه قهوه گیلاس قهوه تولید می کند و دانه ها داخل آن هستند. درختان قهوه به طور طبیعی می توانند به بیش از 30 فوت/9 متر رشد کنند. اما تولیدکنندگان برای حفظ انرژی گیاهان و کمک به برداشت ، گیاهان را کوتاه می کنند. درختان کوچکتر عملکرد و کیفیت بهتری در فضای محدود دارند.

دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه

هر درخت با برگهای سبز و مومی پوشیده شده است که به صورت جفت رشد می کنند و گیلاس قهوه در امتداد شاخه های آن رشد می کند. بسته به تنوع ، سه تا چهار سال طول می کشد تا یک گیاه قهوه میوه دهد. انجمن ملی قهوه ایالات متحده می گوید که به طور متوسط ​​درخت قهوه سالانه 10 پوند گیلاس قهوه تولید می کند که در نتیجه حدود 2 پوند دانه سبز است.

لایه های یک شیرینی قهوه ای
به پوست گیلاس قهوه اگزوکارپ گفته می شود. سبز است تا اینکه بسته به تنوع به رنگ قرمز روشن ، زرد ، نارنجی یا حتی صورتی برسد. گیلاس قهوه سبز را نباید با دانه های قهوه سبز ، که دانه های برشته نشده از داخل گیلاس رسیده قهوه هستند ، اشتباه گرفت. سپس به دانه های قهوه می رسیم ، که از نظر فنی آندوسپرم نامیده می شوند اما ما آنها را بهتر به عنوان دانه می شناسیم. معمولاً در یک گیلاس قهوه دو دانه وجود دارد که هر یک از آنها با یک اپیدرم نازک معروف به پوست نقره ای و پوسته کاغذی پوشیده شده است که ما آن را پوست می نامیم.(دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه)

معمولاً پوست در پوست کندن برداشته می شود ، که اولین مرحله در فرآیند آسیاب خشک است. از ماشین آلات یا سنگ آسیاب برای حذف میوه های باقی مانده و پوست خشک شده از لوبیا استفاده می شود. اما گاهی دانه های سبز با این لایه دست نخورده به عنوان قهوه روغنی به فروش می رسند. پوست نقره ای گروهی از سلول های اسکلرانشیم است که به شدت به حبوبات چسبیده اند. این سلول ها برای حمایت و محافظت از بذر تشکیل می شوند. آنها هنگام برشته شدن ، زمانی که به عنوان کاه معروف هستند ، خارج می شوند.

دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه

گاهی اوقات فقط یک دانه در داخل یک گیلاس قهوه وجود دارد و گرد و بزرگتر از حد معمول است. این در حدود 5 درصد از گیلاس های قهوه اتفاق می افتد و دانه های آن به عنوان نخود فرنگی شناخته می شوند.

چگونه آناتومی روی جام شما تأثیر می گذارد
پوست و میوه گیلاس قهوه معمولاً دور ریخته می شود ، اما گاهی اوقات آنها را خشک می کنند تا آب میوه برای چای و سایر محصولات تهیه شود. حذف پوست و موسیلاک از دانه های قهوه دشوار است و روش های مختلف پردازش برای این منظور ایجاد شده است. هر روش بر طعم و مشخصات قهوه نهایی تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، قهوه شسته شده تمام گوشت میوه را قبل از خشک شدن حذف کرده است. اما در قهوه طبیعی گوشت میوه پس از خشک شدن حذف می شود. در عسل و فرآوری طبیعی خمیر ، پوست و گاهی قسمتی از موسیلاژ قبل از خشک شدن برداشته می شود اما باقی مانده موسیلاژ و سایر لایه ها بعد از آن برداشته می شوند.

دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه

ترک موسیلاژ باعث می شود قهوه شیرین تری با بدن بیشتر داشته باشد. درک اینکه چرا هر دو فرآیند خشک و مرطوب پس از برداشت را با هم مقایسه می کنیم ، آسان تر است. وقتی گیلاس قهوه از شاخه گرفته می شود ، شروع به جوانه زنی می کند. این از قند موجود در دانه استفاده می کند. با شروع خشک شدن ، جوانه زنی متوقف می شود. قهوه های طبیعی فرآوری شده زودتر از قهوه های طبیعی پالپ شده یا قهوه های شسته شده به تراس خشک شدن می روند. به همین دلیل ، قندهای بیشتری در حالت طبیعی باقی می مانند و در نهایت لوبیای شیرین تری خواهید داشت.

قهوه های شسته شده دارای طعم های تمیز و ثابت هستند که می توانند اسیدیته زیادی را نشان دهند. قهوه های طبیعی میوه ، شیرینی و بدن بسیار بیشتری دارند.( دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه)

دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه

قندهای موسیلاژ نیز در فرآیند خشک و مرطوب تخمیر می شوند و این بر طعم نهایی تأثیر می گذارد. بدون نظارت دقیق و خشک شدن مداوم ، فرآیند غیر قابل پیش بینی تخمیر می تواند کیفیت نامطلوبی داشته باشد.

درک اصول گیلاس قهوه می تواند به شما در درک بهتر تولید ، فرآوری و برشته کمک کند. دفعه بعد که بین یک قهوه طبیعی فرآوری شده و شسته شده یکی را انتخاب می کنید ، می توانید اطمینان بیشتری نسبت به معنی آن و تاثیر آن بر فنجان خود داشته باشید.

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

دانه قهوه چیست؟ آناتومی گیلاس گیاه قهوه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *