اخبار قهوه

توانایی و فواید نوشیدن قهوه برای سلامتی

coffee and health

توانایی و فواید نوشیدن قهوه برای سلامتی

وقتی مردم به قهوه فکر می کنند ، قطعا به توانایی و فواید نوشیدن قهوه برای سلامتی و تأمین انرژی آن نیز فکر می کنند. با این حال ، طبق برخی تحقیقات ، این می تواند برخی از مزایای مهم سلامتی را نیز فراهم کند ، مانند خطر ابتلا به سرطان کبد ، دیابت نوع 2 و نارسایی قلب. در سراسر جهان ، کارشناسان تخمین می زنند که مردم روزانه حدود 25/2 میلیارد فنجان قهوه مصرف می کنند.

محققان مزایای نوشیدن قهوه را برای شرایطی مانند دیابت ، بیماری های قلبی عروقی ، بیماری التهابی روده و بیماری های کبدی بررسی کرده اند. شواهدی وجود دارد که برخی از این ادعاها را تأیید می کند ، اما نه همه، قهوه حاوی تعدادی از مواد مغذی مفید از جمله ریبوفلاوین (ویتامین B-2) ، نیاسین (ویتامین B-3) ، منیزیم ، پتاسیم و ترکیبات مختلف فنلی یا آنتی اکسیدان است. برخی از کارشناسان معتقدند که این مواد و سایر مواد موجود در قهوه می توانند از طرق مختلف برای بدن انسان مفید باشند. این مقاله به بررسی فواید نوشیدن قهوه برای سلامتی ، شواهدی که این فواید را تأیید می کند و خطرات نوشیدن قهوه میپردازد.

توانایی و فواید نوشیدن قهوه برای سلامتی

5 فایده نوشیدن قهوه:

مزایای بالقوه سلامتی مرتبط با نوشیدن قهوه شامل موارد زیر است:

1- محافظت در برابر دیابت نوع 2 ، بیماری پارکینسون ، بیماری کبد و سرطان کبد

2-قلب سالم را ارتقا می دهد. در بخش های زیر ، این مزایا را با جزئیات بیشتری توضیح می دهیم.

قهوه و دیابت:

قهوه ممکن است در محافظت در برابر دیابت نوع 2 کمک کند. در سال 2014 ، محققانی که اطلاعات بیش از 48000 نفر را جمع آوری کردند دریافتند کسانی که قهوه خود را بیش از 4 سال حداقل یک فنجان در روز افزایش می دهند 11٪ خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمتر از کسانی است که میزان مصرف خود را افزایش نمی دهند. یک متاآنالیز از سال 2017 نتیجه گرفت که به نظر می رسد افرادی که هر روز چهار تا شش فنجان قهوه کافئین دار می نوشند ، خطر کمتری از سندرم متابولیک ، از جمله دیابت نوع 2 دارند

توانایی و فواید نوشیدن قهوه برای سلامتی

قهوه و بیماری پارکینسون:

مطالعات مختلف نشان داده است که کافئین ، که در قهوه و بسیاری دیگر از نوشیدنی ها وجود دارد ، می تواند به محافظت در برابر بیماری پارکینسون کمک کند. یک تیم نتیجه گرفت که احتمال خطر پارکینسون در مردانی که بیش از چهار فنجان قهوه در روز می نوشند پنج برابر کمتر از کسانی است که این نوشیدنی را مصرف نمی کنند. علاوه بر این ، طبق یک مطالعه 2012 ، کافئین موجود در قهوه ممکن است به کنترل حرکت در افراد مبتلا به پارکینسون کمک کند.

یافته های یک متاآنالیز 2017 نشان دهنده وجود ارتباط بین مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون ، حتی در بین افراد سیگاری است. این تیم همچنین دریافت که افرادی که قهوه می نوشند ممکن است کمتر دچار افسردگی و شرایط شناختی مانند آلزایمر شوند. شواهد کافی برای اثبات اینکه نوشیدن قهوه بدون کافئین به جلوگیری از بیماری پارکینسون کمک می کند ، وجود ندارد.

قهوه و سرطان کبد:

محققان ایتالیایی دریافتند که مصرف قهوه حدود 40٪ خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش می دهد. برخی از نتایج حاکی از آن است که افرادی که روزانه سه فنجان می نوشند ممکن است 50٪ خطر کمتری داشته باشند. همچنین ، در یک بررسی ادبیات در سال 2019 نتیجه گیری شد که “مصرف قهوه احتمالاً خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش می دهد”.

توانایی و فواید نوشیدن قهوه برای سلامتی

قهوه و سایر بیماری های کبدی:

یک متاآنالیز از سال 2017 نتیجه گرفت که به نظر می رسد مصرف هر نوع قهوه خطر ابتلا به سرطان کبد ، بیماری کبد چرب غیر الکلی و سیروز را کاهش می دهد. در سال 2014 ، محققان مصرف قهوه را در افراد مبتلا به کلانژیت اسکلروزان کننده اولیه (PSC) و سیروز صفراوی اولیه (PBC) بررسی کردند. اینها شرایط خود ایمنی است که بر مجاری صفراوی کبد تأثیر می گذارد.

آنها دریافتند که احتمال ابتلا در افراد مبتلا به PSC کمتر از افراد فاقد این بیماری است. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد مصرف قهوه در افراد با PBC متفاوت است. همچنین ، یک مطالعه در سال 2014 ارتباط بین مصرف قهوه و کاهش خطر مرگ ناشی از سیروز کبدی غیر ویروسی را نشان داد. محققان پیشنهاد کردند که نوشیدن دو یا چند فنجان قهوه در روز ممکن است خطر را تا 66٪ کاهش دهد.

قهوه و سلامت قلب:

یک مطالعه در سال 2012 به این نتیجه رسید که نوشیدن قهوه در حد متوسط ، یا مصرف حدود دو وعده 8 اونسی در روز ، می تواند از نارسایی قلبی محافظت کند. خطر ابتلا به نارسایی قلبی در افرادی که هر روز مقادیر متوسط قهوه می نوشیدند 11٪ کمتر از کسانی که این قهوه را مصرف نمی کردند، بود. یک متاآنالیز در سال 2017 نشان داد که مصرف کافئین ممکن است حداقل فواید کمی برای سلامت قلب و عروق از جمله فشار خون داشته باشد.

با این حال ، برخی مطالعات نشان داد که سطح بالاتری از چربی خون (چربی) و کلسترول در افرادی که قهوه بیشتری مصرف می کنند ، است.

توانایی و فواید نوشیدن قهوه برای سلامتی

قهوه سیاه معمولی (بدون شیر یا خامه) کم کالری است. در حقیقت ، یک فنجان قهوه سیاه فقط حدود 2 کالری دارد. با این حال ، افزودن خامه یا شکر باعث افزایش ارزش حرارتی می شود. دانه های قهوه همچنین حاوی پلی فنول ، نوعی آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان ها می توانند بدن را از رادیکال های آزاد ، نوعی ماده زائد که بدن به طور طبیعی و در نتیجه فرآیندهای خاص تولید می کند ، خلاص کند. رادیکال های آزاد سمی هستند و ممکن است باعث التهاب شوند. دانشمندان ارتباطی بین التهاب و جنبه های مختلف سندرم متابولیک از جمله دیابت نوع 2 و چاقی یافته اند. در سال 2018 ، برخی از محققان اظهار داشتند که محتوای آنتی اکسیدانی قهوه ممکن است از سندرم متابولیک محافظت کند.

نویسنده یک مقاله از سال 2017 یادداشت کرد که اگرچه دانشمندان می توانند وجود برخی ترکیبات در دانه های قهوه را ثابت کنند ، اما هنوز مشخص نیست که با ورود آنها به بدن انسان چه اتفاقی برای آنها می افتد.

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *