اخبار

هات چاکلت را به عنوان نوشیدنی گرم و غنی می شناسیم

هات چاکلت را به عنوان نوشیدنی گرم و غنی می شناسیم

همه ما هات چاکلت را به عنوان نوشیدنی گرم و غنی می شناسیم که در یک شب سرد کنار آتش یا بعد از انجام فعالیت های زمستانی مانند اسکیت روی یخ و اسکی از آن لذت می بریم. اما آیا تا به حال به منشا این نوشیدنی خوشمزه فکر کرده اید؟ تاریخچه هات چاکلت بسیار به عقب باز می گردد و این نوشیدنی در طول سال ها تغییر کرده و از سرد و تند به گرم و شیرین تبدیل شده است. هات چاکلت که به عنوان کاکائو داغ یا شکلات نوشیدنی نیز شناخته می شود، نوشیدنی گرم شده ای است که از شکلات تراشیده شده، شکلات ذوب شده یا پودر کاکائو، شیر یا آب گرم شده و معمولاً یک شیرین کننده تشکیل شده است. شکلات داغ ممکن است با خامه زده شده یا مارشمالو اضافه شود. شکلات داغ ساخته شده با شکلات ذوب شده گاهی اوقات شکلات نوشیدنی نامیده می شود که با شیرینی کمتر و قوام غلیظ تر مشخص می شود.

هات چاکلت را به عنوان نوشیدنی گرم و غنی می شناسیم

در مکزیک شروع شد
در اوایل 500 سال قبل از میلاد، مایاها شکلاتی می‌نوشیدند که از دانه‌های کاکائو آسیاب شده مخلوط با آب، آرد ذرت، و فلفل چیلی (و همچنین سایر مواد تشکیل‌دهنده) تهیه می‌شد – نسخه‌ای بسیار متفاوت از شکلات داغی که امروزه می‌شناسیم. آنها نوشیدنی را با ریختن آن از فنجان در قابلمه به عقب و جلو مخلوط می کردند تا کف غلیظی ایجاد شود و سپس از نوشیدنی سرد لذت می بردند. اگرچه نوشیدنی شکلاتی در دسترس همه طبقات مردم بود، اما ثروتمندان آن را از ظروف بزرگ با دهانه می‌نوشیدند که بعداً همراه با آنها دفن می‌شدند.

هات چاکلت را به عنوان نوشیدنی گرم و غنی می شناسیم

سپس راهی اروپا شد
در اوایل دهه 1500، کورتز کاشف دانه های کاکائو و ابزارهای نوشیدنی شکلات سازی را به اروپا آورد. اگرچه نوشیدنی همچنان سرد و تلخ بود، اما محبوبیت پیدا کرد و توسط دربار شاه چارلز پنجم و همچنین طبقه بالای اسپانیا پذیرفته شد. پس از معرفی آن در اسپانیا، نوشیدنی به صورت گرم، شیرین و بدون فلفل چیلی سرو شد. اسپانیایی‌ها از نوشیدنی جدید فوق‌العاده‌شان بسیار محافظت می‌کردند، و بیش از صد سال بود که اخبار آن در سراسر اروپا پخش شد.

هات چاکلت را به عنوان نوشیدنی گرم و غنی می شناسیم

هنگامی که در دهه 1700 به لندن رسید، خانه های شکلات (مشابه کافی شاپ های امروزی) محبوب و بسیار مد روز شدند، حتی اگر شکلات بسیار گران بود. در اواخر دهه 1700، رئیس کالج سلطنتی پزشکان، هانس اسلون، از جامائیکا دستوری برای مخلوط کردن شکلات با شیر آورد که به نظر او نوشیدنی را خوش طعم تر کرد. خوب، دیگران موافقت کردند و انگلیسی ها شروع به اضافه کردن شیر به شکلات خود کردند. سپس آن را به عنوان یک نوشیدنی بعد از شام میل می کردند.

An Abridged History of Hot Chocolate

شکلات داغ امروز
تا قرن نوزدهم، هات چاکلت به عنوان درمان بیماری های معده و کبد و همچنین یک نوشیدنی خاص استفاده می شد. با این حال، امروز ما به سادگی از این معجون گرم به عنوان یک نوشیدنی برای خوردن و مزه کردن استفاده می کنیم. در آمریکا، هات چاکلت تا حدودی ملایم است و اغلب از ترکیب آب داغ با بسته های پودر تهیه می شود، اگرچه می توانید انواع اصیل و لذیذ تری را در رستوران ها و کافه ها پیدا کنید. سایر کشورها نسخه های خاص خود را دارند – شکلات غلیظ اسپانیایی a la taza، شکلات ادویه دار پارا مسا از آمریکای لاتین، و caoccolata calda ایتالیا، که بسیار غلیظ است.

هات چاکلت در ایالات متحده به قدری محبوب شده است که در دستگاه های فروش قهوه در دسترس است. این پودر در بسته ها و قوطی ها فروخته می شود و قهوه خانه ها اغلب دارای انواع غنی و تا حدودی غلیظ تر در منوی خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *