اخبار قهوه

قهوه سیدامو اتیوپی یکی از بهترین قهوه های دنیاست

قهوه سیدامو اتیوپی یکی از بهترین قهوه های دنیاست

آیا قهوه سیدامو اتیوپی یکی از بهترین قهوه های دنیاست. اما چرا این قهوه اینقدر خاص است؟ برای پیدا کردن و کشف اسرار دانه سیدامو – از منشأ شگفت‌انگیز تا روش‌های سنتی تولید آن‌ها، ادامه مطلب را بخوانید.

اتیوپی زادگاه قهوه است
تصور می‌شود که قهوه در منطقه Sidamo در اتیوپی و اطراف آن، جایی که درخت عربیکا برای اولین بار رشد کرد، سرچشمه گرفت. در واقع، گیاهان عربیکا در جهان همگی از نوادگان آن درختان اولیه اتیوپی هستند.

قهوه سیدامو اتیوپی یکی از بهترین قهوه های دنیاست

افسانه ها حاکی از آن است که یک بزکار اتیوپیایی به نام کالدی برای اولین بار قهوه را کشف کرد که بزهایش پس از ضیافت با انواع توت های مرموز بسیار پرانرژی شدند!

امروزه قهوه صادرات اصلی اتیوپی است و بخش بزرگی از فرهنگ اتیوپی است. بیش از نیمی از قهوه تولید شده در آنجا توسط خود اتیوپیایی ها نوشیده می شود.

چرا منطقه SIDAMO برای کاشت قهوه ایده آل است؟
سیدامو منطقه ای در جنوب اتیوپی است که بیشتر از ارتفاعات حاصلخیز تشکیل شده است. به لطف بارندگی فراوان، آب و هوای مطلوب و خاک غنی و آتشفشانی، سیدامو شرایط مناسبی برای کشت قهوه دارد.

قهوه سیدامو اتیوپی یکی از بهترین قهوه های دنیاست

علاوه بر این، از آنجایی که قهوه سیدامو در ارتفاعات بالا کشت می‌شود، دانه‌های قهوه کندتر رشد می‌کنند، که به آن‌ها زمان بیشتری برای جذب مواد مغذی از خاک و ایجاد طعم‌های پیچیده‌تر می‌دهد.

قهوه سیدامو چگونه تولید می شود؟
تقریباً تمام قهوه اتیوپی توسط تعاونی‌های مزارع خرده‌مالک کشت می‌شود و با استفاده از روش‌های سنتی تولید می‌شود. این تعاونی ها سازمان های دموکراتیک هستند که به روی همه کشاورزان باز است.

دانه‌های قهوه سیدامو معمولاً «فرآوری‌شده مرطوب» هستند. دانه های قهوه چیده شده (که «گیلاس» نامیده می شود) با استفاده از آب پرفشار از طریق صفحه ای فشرده می شود و پوست و مقداری از پالپ آن جدا می شود. سپس لوبیاها را می گذاریم تا در آفتاب خشک شوند. لوبیاهای فرآوری شده مرطوب می توانند شادابی و میوه ای بیشتری نسبت به همتایان فرآوری شده خشک خود داشته باشند.

قهوه سیدامو اتیوپی یکی از بهترین قهوه های دنیاست

قهوه سیدامو چه طعمی دارد؟
قهوه سیدامو طعمی لذیذ و پیچیده دارد، با نت های ظریف توت و شکر نیشکر که به خوبی روی زبان می ماند. قهوه سیدامو به خاطر رایحه گلی و مرکباتی اش معروف است و بدنی متوسط ​​و صاف دارد. نسبت به سایر قهوه های اتیوپی خاکی تر است، با روکش روشن و اسیدیته کم.

با چنین مشخصات طعمی فریبنده و سابقه افتخار آمیز، واضح است که چرا دانه های سیدامو را برای کیسه های قهوه خود انتخاب کردیم! ما دانه‌های Sidamo تک اصل خود را از تعاونی‌های منطقه تهیه می‌کنیم و آن‌ها را برای برشته شدن تازه و آسیاب کردن در کباب‌پزی بریتانیا ارسال می‌کنیم.

SIDAMO COFFEE: WHY DOES IT TASTE SO GOOD?

امیدواریم از تور کوچک ما در سیدامو لذت برده باشید و آن را مقدمه جالبی برای قهوه اتیوپی دانسته باشید. اگر این پست را دوست داشتید، آن را به اشتراک بگذارید! و اگر می خواهید بسته های قهوه سیدامو مخصوص ما را برای خود امتحان کنید، می توانید تعدادی از آنها را اینجا سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *