اخبار قهوه

قدرت یک فنجان قهوه

قدرت یک فنجان قهوه

قدرت یک فنجان قهوه

قدرت یک فنجان قهوه, روز دیگر منتظر بودم تا هزینه قهوه ام را بپردازم و متوجه شدم که قبلاً برای من پرداخت شده است. این حرکت ساده و مهربان ، روز من را ساخت. این اولین باری نبود که این نوع امور خیریه اتفاق می افتاد. بنابراین ، این فکر من را به خود مشغول کرد ، اولین بار از چه زمانی آغاز شد؟

این مفهوم که برای اولین بار در جنگ جهانی دوم در ایتالیا ابداع شد ، به نام caffé sospeso (ترجمه شده به عنوان قهوه معلق) برای کمک به ارائه کمی درمان در دوران اقتصادی چالش برانگیز بود. ایده این بود که مشتری هنگام پرداخت فنجان قهوه روزانه خود درخواست می کند که متصدی بار یکی دیگر از قهوه ها را به صورتحساب خود اضافه کند. رسید قهوه تعلیق شده در یک قهوه جوش بزرگ و قهوه موکا قرار داده می شد ، که می توانست توسط کسانی که به یک فنجان رایگان احتیاج دارند ، استفاده شود. زیبایی این عمل این است که کاملاً ناشناس بود و به افراد اجازه می داد در صورت نیاز ، کمک مالی کنند یا در صورت نیاز هدیه دهند. نویسنده ، لوسیانا دکرنزو با بیان این مفهوم توضیح داد: “هنگامی که یک نئوپولیتن به دلایلی خوشحال شود ، به جای پرداخت یک قهوه تنها – چیزی که می نوشد – هزینه دو نفر را پرداخت می کند ، یکی برای خودش و دیگری برای مشتری بعدی. مثل این است که یک قهوه را به بقیه جهان ارائه دهید. ”

قهوه معلق

این سنت برای چندین دهه در کنار جاده بود. با این حال ، در سال 2010 در طی یک دوره نزاع اقتصادی دوباره نیرو گرفت. شبکه قهوه معلق متولد شد و شصت بار کافه ، جشنواره و انجمن را در سراسر ایتالیا گرد هم آورد تا به همبستگی بپیوندند و یک فنجان قهوه اهدا کنند. Caffé sospeso را می توان در طول سال انجام داد ، و میله هایی که از این حرکت پشتیبانی می کنند ، یک برچسب سیاه و قهوه ای با یک فنجان اسپرسوی سفید را در پنجره خود قرار داده اند. 10 دسامبر ، همزمان با روز جهانی حقوق بشر ، به عنوان روز قهوه معلق اعلام شد و از حامیان خواست تا یک فنجان اهدا کنند.

قدرت یک فنجان قهوه

جان سوئنی ، یک لوله کش از ایرلند ، در مارس 2013 از این پدیده با خبر شد و می خواست این خبر را گسترش دهد. برای این کار ، او کمپین قهوه معلق را از طریق فیس بوک ایجاد کرد ، در عرض هشت ساعت ، سایت با 20.000 بازدید ، با پشتیبانی گسترده از این کار مهربانی ، به این سایت رسید. وی سپس وب سایتی را راه اندازی کرد که در آن کافه های دنیا می توانند بخشی از این ابتکار عمل شوند.

امروز ، این جنبش در سراسر جهان پذیرفته شده است ، با اکثر ما ، که تا حد زیادی از ریشه آن بی خبریم. آن را یک فنجان مهربانی بنامید ، آن را به جلو بپردازید ، یا قهوه معلق را ، هدف کلی یکسان است. با این حال ، مهربانی فقط یک فنجان قهوه نیست ، بلکه یافتن راه هایی برای حمایت از نیازمندان جامعه شماست. این ممکن است اضافه کردن یک مکان برای اهدای غذا ، اسباب بازی یا لباس گرم ، تهیه یک کنسرت یا رویداد رایگان ، یا صرفاً فضایی برای بیرون آمدن کسی از سرما باشد. در کافه محلی من ، یک جعبه کارت تعطیلات بدون امضا در بار وجود دارد. درخواست ساده است ، در حالی که منتظر قهوه خود هستید ، یک آرزوی تعطیلات را برای یک ارشد محلی بنویسید. هزینه فقط چند لحظه از زمان است.

قدرت یک فنجان قهوه

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *