اخبار قهوه

حرکت مناطق کشت قهوه اتیوپی به سمت تپه ها

حرکت مناطق کشت قهوه اتیوپی به سمت تپه ها

حرکت مناطق کشت قهوه اتیوپی به سمت تپه ها. تحقیقات جدید نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی ممکن است مناطقی را که برای رشد یکی از ارزشمندترین محصولات اتیوپی مناسب هستند ، به طور بنیادی بازتعریف کند. گروهی از محققان پیشنهاد می کنند که انتقال مناطق کشت قهوه اتیوپی به مناطق با ارتفاع بیشتر ، اقدامی کلیدی برای مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی در این کشور خواهد بود.

برای مطالعه تأثیر تغییرات آب و هوا بر چشم انداز قهوه اتیوپی ، محققان از سناریوی مدل سازی آب و هوا 8.5 نمایندگی غلظت نمایندگی با انتشارات بالا استفاده کردند. این پیش بینی کرد که افزایش دما بیش از 2 درجه سانتیگراد می تواند تا نیمه قرن در بسیاری از آفریقا رخ دهد و از 4 درجه سانتیگراد تا پایان قرن بیشتر شود. Sebsebe Demissew ، استاد علوم طبیعی در دانشگاه آدیس آبابا در اتیوپی ، گفت: این تغییر می تواند تا 59 of از چشم انداز کنونی کشت قهوه در اتیوپی را برای پرورش قهوه نامناسب کند.

حرکت مناطق کشت قهوه اتیوپی به سمت تپه ها

اتیوپی محل Coffea arabica است ، در اصل یک گیاه جنگلی محدود به ارتفاعات و امروزه برجسته ترین رقم در جهان است. عربیکا و سایر انواع قهوه بیش از 30 درصد از صادرات اتیوپی را تشکیل می دهند که تقریباً 240 تن در سال 2019 بالغ می شود.

حدود 15 میلیون نفر در اتیوپی از طریق کشاورزی ، توزیع یا فروش در برخی جنبه های اقتصاد قهوه مشارکت دارند. مسرت دستا ، رئیس زنان اتیوپیایی در قهوه ، گفت: “زنان در اتیوپی 60 درصد کار را در زنجیره ارزش قهوه انجام می دهند.” او گفت که کار شامل “برداشت ، شستشو و مرتب سازی گیلاس های قهوه … و همچنین بو دادن و دم کردن است. مردان وقتی صحبت از بارگیری و فروش قهوه می کنند ، بیشتر وارد عمل می شوند. ” دمیسو گفت توسعه منابع قهوه وحشی در ارتفاعات اتیوپی می تواند کلیدی برای پایداری بلند مدت این بخش باشد.

تهدید جهانی تغییرات آب و هوایی
آرون دیویس ، سرپرست تحقیقات قهوه در باغ گیاه شناسی رویال ، کیو ، در انگلستان ، نویسنده مطالعه ، گفت که تغییرات آب و هوایی بر چشم انداز کنونی پرورش قهوه در اتیوپی تأثیر منفی می گذارد. انواع قهوه در این کشور ، به ویژه آنهایی که در مناطق کم ارتفاع کشت می شوند ، احتمالاً قبل از پایان این قرن به دلیل آب و هوای گرمتر و خشکتر ناپدید می شوند.

حرکت مناطق کشت قهوه اتیوپی به سمت تپه ها

در ارتفاعات جنوب غربی اتیوپی ، زادگاه قهوه عربیکا ، یک فرآیند خشک شدن قرن ها در برابر آزمون زمان مقاومت کرده است. این روش قدیمی که روش خشک یا طبیعی نامیده می شود ، از اشعه های شدید خورشید برای خشک کردن گیلاس های کامل قهوه استفاده می کند. نتیجه – منعکس شده در Nespresso’s Master Origin Ethiopia – یک قهوه معطر است که با لایه هایی از شیرینی ، طعم میوه های رسیده ، نت های گل و میراث قهوه بی نظیری آغشته شده است.

رنا افندی ، عکاس نشنال جئوگرافیک ، که به سیداما ، منطقه اصلی تولید کننده قهوه اتیوپی سفر کرده است ، می گوید: “وقتی قهوه اتیوپی می نوشید ، گویی جرعه ای از تاریخ را می خورید ، زیرا این روند برای قرن ها تکرار و کامل شده است.” فرهنگ قهوه عمیقاً ریشه دار این منطقه است. او می افزاید: “در اتیوپی ، مردم قهوه خود را بخشی از زندگی می دانند.” “هر روز صبح ، خانواده ها مراسم قهوه را برگزار می کنند ، یک رسم قدیمی سرخ کردن ، آسیاب کردن ، دم کشیدن و سرو قهوه – قهوه ای که نسل ها به همین روش پرورش داده شده است.”

جنبه امضای “صنایع دستی” اتیوپی روش خشک است ، یک راه حل مبتکرانه برای تامین ناهماهنگ آب منطقه. در اکثر کشورهای تولید کننده قهوه ، گیلاس قهوه عربیکا تازه چیده شده قبل از خشک شدن شسته و خرد می شود. در حالی که برخی از کشاورزان اتیوپی از این فرآیند استفاده می کنند ، این کشور بیشتر به عنوان اولین مرحله پس از برداشت به دلیل خشک شدن شناخته می شود. به طور سنتی ، بسیاری از کشاورزان اتیوپیایی گیلاس تازه و کامل را روی حصیر به مدت چهار هفته در معرض آفتاب قرار می دهند و گیلاس ها را با زحمت و در فواصل منظم برای اطمینان از خشک شدن یکنواخت قهوه می چرخانند.

Ethiopia’s Coffee-Growing Areas May Be Headed for the Hills

این فرایند اشکالاتی دارد. از آنجا که روش خشک اتیوپی می تواند رطوبت زمین را به داخل گیلاس نفوذ کند (به طور بالقوه طعم خاص را تغییر می دهد و باعث آلودگی می شود) ، تخت های بامبو بلند شده اکنون جایگزین تشک ها می شوند. سکوهای بلند علاوه بر اینکه قهوه را از سطح زمین دور کرده و از رطوبت دور نگه می دارد ، جریان هوا را افزایش می دهد و از خشک شدن یکنواخت گیلاس ها اطمینان حاصل می کند.

 

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *