اخبار قهوه

به نظر می رسد در حد اعتدال، قهوه برای اکثر افراد مفید است

Is Coffee Good for You?

به نظر می رسد در حد اعتدال، قهوه برای اکثر افراد مفید است

آیا قهوه برای شما مفید است؟

به نظر می رسد در حد اعتدال، قهوه برای اکثر افراد مفید است – یعنی ۳ تا ۵ فنجان در روز یا حداکثر ۴۰۰ میلی گرم کافئین. Erikka Loftfield، محقق موسسه ملی سرطان که این نوشیدنی را مورد مطالعه قرار داده است، می گوید: «شواهد کاملاً ثابت است که قهوه با خطر کمتر مرگ و میر مرتبط است. سال‌ها تصور می‌شد که قهوه یک سرطان‌زا است، اما دستورالعمل‌های غذایی سال ۲۰۱۵ به تغییر درک کمک کرد. برای اولین بار، نوشیدن متوسط ​​قهوه به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم گنجانده شد. هنگامی که محققان عوامل سبک زندگی را کنترل کردند، مانند تعداد افرادی که قهوه می‌نوشیدند، داده‌ها به نفع قهوه بود.

به نظر می رسد در حد اعتدال، قهوه برای اکثر افراد مفید است

یک بررسی بزرگ در سال 2017 در مورد مصرف قهوه و سلامت انسان در مجله پزشکی بریتانیا نشان داد که در بیشتر مواقع، قهوه به جای مضرات، با یک مزیت همراه است. در بررسی بیش از 200 مرور مطالعات قبلی، نویسندگان مشاهده کردند که افرادی که قهوه مصرف می‌کنند در مقایسه با کسانی که این نوشیدنی را حذف می‌کنند، بیماری قلبی عروقی و مرگ زودرس کمتری به هر علتی از جمله حملات قلبی و سکته دارند.

علاوه بر این، کارشناسان می گویند برخی از قوی ترین اثرات محافظتی ممکن است دیابت نوع 2، بیماری پارکینسون، و بیماری های کبدی مانند سیروز، سرطان کبد و بیماری مزمن کبد باشد. به عنوان مثال، بر اساس متاآنالیز 30 مطالعه، خوردن حدود 5 فنجان قهوه در روز، به جای هیچ، با 30 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است.

به نظر می رسد در حد اعتدال، قهوه برای اکثر افراد مفید است

به گفته دکتر جوزپه گروسو، استادیار تغذیه انسانی در دانشگاه کاتانیا در ایتالیا و نویسنده ارشد یک بررسی چتر در سالانه، فواید بالقوه قهوه ممکن است از پلی فنول ها باشد، که ترکیبات گیاهی دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند.

با این حال، قهوه برای همه نیست. نگرانی هایی در مورد مصرف بیش از حد وجود دارد. این به ویژه برای مادران باردار صادق است زیرا ایمنی کافئین در دوران بارداری نامشخص است. در حالی که تحقیقات در مورد تأثیر قهوه بر سلامتی ادامه دارد، بیشتر کار در این زمینه مشاهده ای است.

جاناتان فالوفیلد، استاد دانشگاه ادینبورگ و یکی از نویسندگان بررسی مجله پزشکی بریتانیا، می‌گوید: «ما مطمئناً نمی‌دانیم که آیا قهوه دلیل فواید سلامتی است یا خیر». این یافته ها می تواند ناشی از عوامل یا رفتارهای دیگری باشد که در مصرف کنندگان قهوه وجود دارد.

به نظر می رسد در حد اعتدال، قهوه برای اکثر افراد مفید است

آیا روش تهیه قهوه مهم است؟
آره. رست تیره را ترجیح می دهید یا روشن؟ آسیاب درشت یا ریز؟ عربیکا یا روبوستا؟ نیل فریدمن، محقق ارشد موسسه ملی سرطان گفت: «همه این جنبه‌های مختلف بر طعم تأثیر می‌گذارند، اما بر ترکیبات درون قهوه‌ها نیز تأثیر می‌گذارند». اما اصلاً مشخص نیست که این سطوح مختلف ترکیبات چگونه ممکن است با سلامتی مرتبط باشند.»

به عنوان مثال، برشته کردن، مقدار اسیدهای کلروژنیک را کاهش می دهد، اما ترکیبات آنتی اکسیدانی دیگری تشکیل می شوند. اسپرسو دارای بیشترین غلظت بسیاری از ترکیبات است زیرا آب کمتری نسبت به قهوه قطره ای دارد. مطالعه ای در JAMA Internal Medicine عادات قهوه را در حدود 500000 نفر در بریتانیا مورد بررسی قرار داد و نشان داد که مهم نیست آنها یک فنجان می نوشند یا هشت فنجان زنجیره ای می نوشند – معمولی یا بدون کافئین – یا اینکه متابولیزه کننده سریع قهوه هستند یا آهسته. . آنها با خطر کمتر مرگ ناشی از همه دلایل مرتبط بودند، به جز با قهوه فوری، شواهد ضعیف تر بود.

روشی که شما فنجان جو خود را آماده می کنید ممکن است بر سطح کلسترول شما نیز تأثیر بگذارد. مریلین سی کورنلیس، استادیار پزشکی پیشگیرانه در دانشکده پزشکی دانشگاه نورث وسترن فاینبرگ و یکی از نویسندگان مطالعه JAMA Internal Medicine، می گوید: «قهوه ای که می دانیم برای نوشیدن مناسب نیست، قهوه جوشیده است.

Is Coffee Good for You?

روغن موجود در قهوه جوشانده دارای کافستول و کاهوئول است، ترکیباتی به نام دیترپن. نشان داده شده است که آنها LDL، کلسترول بد را افزایش می دهند و HDL را کمی پایین می آورند، چیزی که به عنوان نوع خوب شناخته می شود.

راب ون دام، استاد دانشکده بهداشت عمومی Saw Swee Hock در دانشگاه ملی سنگاپور گفت: «اگر قهوه را فیلتر کنید، اصلاً مشکلی نیست. برای افرادی که مشکلات کلسترول دارند، بهتر است به انواع دیگر قهوه روی آورند. او دو دهه است که در حال مطالعه قهوه است. (و بله، او در این مدت قهوه زیادی نوشیده است.)

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *