اخبار قهوه

آیا قهوه در برابر Covid-19 انعطاف پذیراست؟

Can coffee be resilient against Covid-19?

آیا قهوه در برابر Covid-19 انعطاف پذیراست؟

آیا قهوه در برابر Covid-19 انعطاف پذیراست؟ یانیس آپوستولوپولوس ، مدیر عامل ، انجمن تخصصی قهوه گفت: “قهوه یک لوکس مقرون به صرفه است. ما باید با کمی خوش بینی به آینده نگاه کنیم زیرا قهوه به عنوان یک صنعت انعطاف پذیر است. ” قهوه در بسیاری از رکودهای اقتصادی و بلایای طبیعی قابل انعطاف بوده است ، اما بیماری همه گیر Covid-19 یک منطقه کاملاً ثبت نشده است.

آپوستولوپولوس نظر خود را هنگام برگزاری وبیناری که اوایل این هفته توسط مجمع جهانی تولیدکنندگان قهوه (WCPF) برگزار شد ، ارائه داد. در وبینار ، “Coffee After Covid-19، What’s Next” ، از شرکت کنندگان در بخشهای مختلف صنعت قهوه خواسته شد تا نظرات خود را در مورد وضعیت فعلی قهوه و اینکه قهوه – از مبدا زنجیره تأمین چگونه است – به اشتراک بگذارند.

به طور کلی ، متخصصان گفتگو نسبت به “بازگشت صنعت قهوه” پس از بیماری همه گیر Covid-19 خوشبین بودند ، زیرا بسیاری اظهار داشتند که قهوه به عنوان یک بخش مقاوم در نظر گرفته می شود. در حالی که مصرف خارج از خانه (OOH) به دلیل تعطیلی رستوران ها ، قهوه خانه ها ، کافه ها (یا به دلیل مجوزهای دولتی یا به دلیل اینکه تغییر به یک مدل تحویل / تحویل پایدار نبود) و همچنین کالج ها و دانشگاه ها کاهش یافته است. روی آوردن به یادگیری آنلاین ، مصرف در خانه و خریدهای خرده فروشی افزایش یافته است.

فروش قهوه

SCA اخیراً گزارش جدیدی با عنوان صنعت تخصصی قهوه در طی Covid-19 منتشر کرده است که در رابطه با Square Inc انجام شده است ، که به شرح وضعیت فعلی صنعت تخصصی قهوه ، عمدتا در ایالات متحده است. در طول برگزاری این وبینار ، Apostolopoulos برخی از یافته ها را به اشتراک گذاشت. این گزارش “اختلافات عمده کانال مانند کاهش قابل توجه فروش در بازار (تقریباً 80٪) ، کاهش در عمده فروشی ، اما افزایش خریدهای آنلاین” را نشان داد. وی افزود که این گزارش همچنین 520٪ افزایش در فروشندگان ارائه دهنده وانت محدود را نشان می دهد ، که نشان می دهد فروشندگان چگونه شیوه تجارت خود را تغییر می دهند ، همچنین افزایش اشتراک قهوه و افزایش مقدار هر سفارش را نشان می دهد.

بیل موری ، مدیرعامل ، NCA ، به اشتراک گذاشت که شکل ظاهری قهوه بعد از Covid-19 به مکان شرکت در زنجیره قهوه بستگی دارد. “به عنوان مثال ، فروشگاه های مواد غذایی هرگز شلوغ تر نبوده اند ، [با افزایش بین 20 تا 40٪]. با این حال ، 20٪ از رستوران ها / کافه ها در ایالات متحده می توانند تحت این خدمات قرار بگیرند “، خاطرنشان کرد که برخی از اعضای NCA گفتند که پس از دستورالعمل های خانه نشینی در طی سه تا چهار هفته تقریبا 90٪ از خدمات خدمات غذایی خود را از دست دادند. وی گفت كه انجمن قهوه سبز گزارش كرده است كه سهام (انبارهای آمریكا) در ژانویه ، فوریه و مارس سال جاری نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است ، كه “نشان می دهد مصرف همچنان قوی است.”

Walmart Inc سالانه 4 تا 5 میلیارد دلار قهوه در بازارهایی که در سراسر جهان فعالیت می کند ، فروش قهوه دارد. فرناندو سرپا ، vp ، Global Sourcing آمریکای لاتین و غذای تازه ، Walmart ، گفت که از زمان اجرای دستورالعمل های خانه نشینی ، “یک تغییر بزرگ در خرید کانال آنلاین رخ داده است ، تهدید و فرصت برای قهوه. ” وی خاطرنشان کرد که قهوه یکی از محبوب ترین محصولات آنلاین (در 10 خرید برتر آنلاین) است ، اما از آنجا که همه در حال رقابت برای تجارت هستند ، یک رقابت تهدیدآمیز است.

آیا قهوه در برابر Covid-19 انعطاف پذیراست؟

به گفته سرپا ، رفتار خرید مصرف کننده به شدت تغییر کرده است. از همه قابل توجه تر ، مصرف کنندگان در حال خرید رو به افزایش هستند زیرا آنها می خواهند تعداد رفت و آمدهای خود را به فروشگاه کاهش دهند و خرید قهوه OOH را انجام دهند. وی خاطرنشان کرد  “ما همچنین شاهد افزایش فروش فیلترهای قهوه هستیم زیرا از آنها برای ایجاد ماسک و همچنین افزایش فروش دستگاه های قهوه استفاده می شود.”

تاكائو اوشیما ، مدیر اجرایی ، SCAJ ، گفت كه قرنطینه ژاپن از 7 آوریل آغاز شد و از آن زمان ، 90٪ در مصرف قهوه كاهش یافته است. با این حال ، افزایش مصرف در خانه باعث به جبران برخی از کاهش در کافی شاپ ها و رستورانها شد. “فروش قهوه بو داده و دانه های کامل در فروشگاه های مواد غذایی ، آنلاین ، سفارش نامه / اشتراک 30-50٪ رشد کرد.”

Can coffee be resilient against Covid-19?

او معتقد است که پس از Covid-19 ، سبک زندگی و کار مصرف کنندگان تغییر خواهد کرد. “[من فکر می کنم] مصرف کنندگان در مورد مکانی که می خواهند بیرون غذا و قهوه بخرند بسیار احتیاط می کنند. آنها یک کافی شاپ بهتر ، یک رستوران بهتر و یک بار بهتر می خواهند – آنها جایی را انتخاب می کنند که واقعاً می خواهند بروند. ” وی تأکید کرد که قهوه خانه ها / ریز رستوران ها باید بر روی دانه های با کیفیت ، مهمان نوازی خوب و تجربه بیش از حد خوب تمرکز کنند تا مشتریان را به فروشگاه های خود برگردانند.

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *