اخبار قهوه

آیا فنجان قهوه صبح عمر شما را افزایش می دهد

shakhes

آیا فنجان قهوه صبح عمر شما را افزایش می دهد

آیا فنجان قهوه صبح عمر شما را افزایش می دهد؟ یک مطالعه جدید نشان می دهد که مزایای بالقوه قهوه آسیاب شده برای سلامتی باقی می ماند، حتی اگر مقداری شکر به جاوای خود اضافه کنید. بر اساس داده های به دست آمده از بیش از 171000 شرکت کننده بریتانیایی بدون بیماری قلبی یا سرطان، افرادی که هر مقدار قهوه شیرین نشده می نوشند، 16 تا 21 درصد کمتر از افرادی که قهوه را مصرف نمی کنند، زودتر می میرند. محققان دریافتند حتی افرادی که قهوه خود را با شکر مصرف می کنند، فوایدی برای سلامتی دارند.

فواید فنجان قهوه

بر اساس یافته های منتشر شده در 31 مه در Annals of Internal Medicine، مصرف کنندگان قهوه شیرین که به طور متوسط ​​1.5 تا 3.5 فنجان در روز می نوشند، 29 تا 31 درصد کمتر در طول هفت سال  نسبت به افرادی که قهوه نمی نوشند، در معرض خطر مرگ قرار دارند.

دکتر کریستینا وی، معاون سردبیر مجله که سرمقاله ای را همراه با مطالعه نوشت، گفت: «به طور متوسط، حتی زمانی که قهوه شما کمی شیرین شده است، به نظر می رسد که بالقوه مفید است و حداقل مضر نیست.

وی و آنتونی دیمارینو، متخصص تغذیه در مرکز تغذیه انسانی کلینیک کلیولند، می‌گویند به‌طور متوسط، مردم در هر فنجان قهوه حدود 1 قاشق چای‌خوری شکر می‌ریزند.

مزایای فنجان قهوه صبح

برای این مطالعه( آیا فنجان قهوه صبح عمر شما را افزایش می دهد )، تیمی به سرپرستی دکتر چن مائو از دانشگاه پزشکی جنوبی در گوانگژو، چین، داده‌های رژیم غذایی ارائه شده توسط شرکت‌کنندگان در Biobank بریتانیا، یک پایگاه داده با اطلاعات سلامتی نیم میلیون نفر در بریتانیا را تجزیه و تحلیل کردند.

شرکت کنندگان به طور متوسط ​​به مدت هفت سال پیگیری شدند تا ببینند آیا نوشیدن قهوه بر خطر کلی مرگ و همچنین خطر مرگ ناشی از سرطان یا بیماری قلبی تأثیر می گذارد یا خیر. محققان دریافتند که قهوه شیرین نشده خطر مرگ شرکت کنندگان را بدون توجه به مقدار مصرف آنها کاهش می دهد، با “نقطه شیرین” حداکثر کاهش در حدود 2.5 تا 3.5 فنجان در روز.

قهوه شیرین همچنین فواید سلامتی داشت، به شرطی که فرد کمتر از 4 فنجان در روز بنوشد. افرادی که بیش از 4.5 فنجان قهوه شیرین در روز می‌نوشیدند، خطر مرگ زودهنگام در آنها افزایش جزئی داشت.

قهوه شیرین

محققان دریافتند قهوه شیرین یا بدون شیرینی به طور مداوم خطر مرگ ناشی از علل خاص مانند سرطان یا بیماری قلبی را کاهش می دهد. دیمارینو گفت: قهوه حاوی نزدیک به 1000 ترکیب گیاهی است که بیشتر آنها هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است. قهوه مواد مغذی مانند ویتامین های B، پتاسیم و ریبوفلاوین را که برای سلامتی ضروری هستند، فراهم می کند.

وی افزود: قهوه باعث بهبود هوشیاری، حافظه و عملکرد ذهنی می شود. دیمارینو می‌گوید: «این تأثیرات مطمئناً به ما کمک می‌کند تا بیشتر آگاه باشیم و کمتر اشتباه کنیم. وی خاطرنشان کرد که قهوه همچنین حاوی اسیدهای کلروژنیک است که اثر ضد لخته شدن خون دارد. این به طور بالقوه می تواند از حملات قلبی یا سکته مغزی ناشی از لخته جلوگیری کند.

دکتر آلن روزانسکی، متخصص قلب و عروق از Mount Sinai Morningside در شهر نیویورک، گفت: تیم‌های تحقیقاتی دیگر در حال بررسی راه‌هایی هستند که قهوه می‌تواند با بهبود سلامت روده، افزایش ذخیره چربی کارآمد و محافظت از کبد به افراد کمک کند.

روزانسکی، که بخشی از آن نبود، گفت: “اینها مسیرهایی هستند که در حال روشن شدن هستند و ما برای تعریف آنها به کار بیشتری نیاز داریم، اما تعاملات وجود دارد و دلایل محکمی برای درک اینکه چرا این نوشیدنی برای سلامتی شما مناسب است وجود دارد.”

That Morning Cup of Coffee May Extend Your Life

وی خاطرنشان کرد، با این حال، پزشکان تا حدودی نگران کافئین موجود در قهوه هستند که می تواند ضربان قلب شما را افزایش دهد و متابولیسم شما را به روش های نگران کننده دیگری تغییر دهد. او گفت: “اما ما مطالعاتی داریم که نشان می دهد اگر شما یک قهوه کافئین دار معمولی می نوشید، بدن شما به نوعی تحمل آن را پیدا می کند.” هنگامی که برای اولین بار شروع به نوشیدن قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار می کنید، ممکن است پاسخ فیزیولوژیکی واضح تری داشته باشید. اما پس از مدتی، مانند همه چیزهایی که بدن شما به نوعی عادت می کند، به نظر نمی رسد که مضرات مقادیر متوسطی از این نوشیدنی ها باشد.

وی افزود: در عین حال، مطالعه ای مانند این نباید افرادی را که قهوه دوست ندارند، ترغیب کند که شروع به نوشیدن این مواد کنند.

در مقالات بعدی به مباحث دیگری از قهوه و چای خواهیم پرداخت. حتما کافیلو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *